Padėkime augintiniams iškęsti vasaros karščius

Kaip ir žmonėms, šunims gresia rimti pavojai ilgai būnant  karštyje. Taigi, kas gali pavojingai paveikti šunis ir kaip mes galime jiems padėti?

  • Dehidracija

Padėkime šuniui nemažą dubenėlį gėlo vandens. Vanduo turi būti visa laiką šviežias, švarus. Karštą vasaros dieną šunys privalo gerti dažniau ir daugiau, nei įprastai.

  • Šilumos smūgis

Šuns laikymo patalpoje palaikykite vėsią temperatūrą. Nelaikykite šuns saulėkaitoje  karštą vasaros dieną ar nevėdinamoje aplinkoje. Jei patalpoje nėra kondicionavimo sistemos, įjunkite bent elektrinį ventiliatorių, patieskite vėsinamąjį kilimėlį.

  • Pasivaikščiojimai

Įkaitę  šaligatviai šunims gali būti skausmingi, o jei lauke labai  karšta, jie gali stipriai nudeginti pėdutes. Visada patikrinkite kelio dangą – jei jūsų pėdoms per karšta, vadinasi ir jūsų augintiniui – taip pat. Vaikščiokite su šunimi  anksti ryte arba vėlai vakare. Geriau vaikščiokite ten, kur yra žolytės. Kraštutinė  apsaugos nuo karščio priemonė – specialus šunų pėdutėms skirtas vaškas. Grižę iš pasivaikščiojimo visada patikrinkite pėdutes, ar jos nepažeistos. Patikrinkite  odą ir kailį – ar nėra erkių.

  • Transporto  priemonės

Niekada nepalikite savo augintinio  transporto priemonėse karštyje – tai gyvūnams ypač pavojinga! Temperatūra automobilyje gali greitai smarkiai padidėti ir pasiekti 50 laipsnių. Net jei paliksite pravertą  langą, šuo vis tiek gali patirti šilumos smūgį. Net ir palikę įjungtą oro kondicionierių,  turite suprasti, kad ir geriausia elektronika nėra iki galo patikima.

Neleiskite šuniui važiuoti automobilyje iškišus galvą pro langą – jis gali susirgti ausų, akių ar nosies uždegimu. Be to – tai yra labai nesaugu.

  • Treniruotės

Netaikykite šuniui didelių fizinių krūvių karščių metu, nes tai gali iššaukti  širdies negalavimus.

  • Kailis

Neskuskite šuns ilgu kailiu plikai. Kailis yra puiki apsaugos nuo karščio priemonė. Tačiau verta ilgą  kailį kiek patrumpinti vasarai, ypač, jei šuo mėgsta maudynes.  Dažnai šukuokite kailį, kad nesusidarytų sąvėlų, po kuriomis oda, gavusi drėgmės (pvz. po maudynių) , gali greit pradėti šusti. Jeigu jūsų šuns kailis turi tankų poplaukį, prieš išvykdami atostogauti į gamtą, gerai jį iššukuokite, taip suploninsite tankų kailio sluoksnį. Geriausiai taip vadinamą ‘nukailinimo’ procedūrą atliks gyvūnų kirpėjai. O jūs išsaugosite švarius namus, jei ši procedūra bus atliekama  kirpykloje. Žinoma, galutinį sprendimą dėl šuns kailio kirpimo priimsite jūs, tačiau vis gi  rekomenduojame pasitarti su profesionalais. Jeigu turite klausimų dėl kailio tvarkymo – paskambinkite mums telefonu 86 87 78 777 (kirpykla TIKRAS BILDUKAS).